Rykantų istorinė šventė

Rykantų istorinė šventė
Šventė prasidėjo eisena nuo bažnyčios link atmintino Rykantų akmens, toliau eisena žengėme link šventinės scenos.
Šventės dalyvių laukė kermošius, kuriame buvo galima paragauti tradicinių paveldo valgių ir gėrimų. Į praeitį nukėlė meninė-istorinė nuotraukų ekspozicija. Mėgavomės žaidimais, dainomis, šokiais, muzikos-ugnies spektakliu, bei išskirtiniu poilsiu bendraujant.
Šventėje buvo galima susipažinti su liaudies tradicijų atkūrimu – medinių namų puošyba. Pamatyti, kaip ankstesnės kartos dailindavo namus drožiniais.
Istorinės paminėjimo datos 621 metinių šventėje išgirdome trumpą Rykantų miestelio istoriją apie svarbiausią istorinį įvykį, pirmą paminėjimą.
Meninėje-istorinėje nuotraukų parodoje buvo eksponuojamos vietos žmonių šventei pateiktos Rykantų istoriją atskleidžiančios nuotraukos. Tai buvo puiki galimybė pajusti laiko tėkmę, jos sąveiką su Rykantų miestelio žmonių kultūra ir istorija.
Lauko scenoje vyko linksmų žaidimų varžybos. Buvo puiki galimybė dalyvauti ir pasimėgauti varžytuvėse, kurios žadino smagumą ir skleidė šypseną. Skambiomis dainomis džiugino Lentvario vokalinis ansamblis „Landwarowianka“. Šokiui kvietė ir džiugino išskirtine muzika Rykantų UDC muzikos grupė „Vilsa“. Šventės ryškiausia žvaigždė – dainininkas Romas Dambrauskas dainavo savo populiariausias dainas. Tai buvo įkvepiančios muzikos ir šokių patirtis, kuri leido atsipalaiduoti visiems dalyvaujantiems bendrame šokio sūkuryje. Šventę vainikavo muzikos ir ugnies šou-spektaklis.
Rykantų miestelio istorinės paminėjimo datos 621 metinių šventė buvo ypatinga progą prisiminti ir skleisti miestelio unikalų paveldą, pristatyti Rykantų miestelį kaip svarbų kultūros ir istorijos objektą, ne tik vietos, bet ir visos Lietuvos atžvilgiu.
Dėkojame visiems dalyvavusiems šioje išskirtinėje šventėje.
Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą