Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetis

2018 m. lapkričio 10 d. Rykantų daugiafunkciame centre įvyko Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimo koncertas, pradėtas Popiežiaus Pranciškaus žodžiais pasakytais Vilniuje.

„Šis šimtmetis Jums buvo paženklintas daugybe išbandymų ir kančių: kalinimų, trėmimų, net kankinystės. Nepriklausomybės šimtmečio minėjimas – tai proga stabtelti ir prisiminti visas šias patirtis, atgaivinti ryšį su tuo, kas ugdė Jūsų Valstybę, rasti sprendimų šiandienos iššūkiams ir žvelgti į ateitį dialogo ir vienybės su visais čia gyvenančiais dvasioje, stengiantis, kad nė vienas jų nesijaustų atstumtas. Kiekvienai kartai tenka įsisąmoninti praeities sunkumus bei pasiekimus ir dabartyje pagerbti savo protėvių atminimą.

Semdamiesi stiprybės iš praeities, iš naujo atrandate tas šaknis ir atgaivinate tai, kuo esate išskirtiniai ir saviti, tai, kas Jūsų valstybei padėjo augti ir nepalūžti: toleranciją, svetingumą, pagarbą ir solidarumą.“ Citatos pabaiga.

Tad, tiek Lenkijos, tiek Lietuvos valstybių nepriklausomybės šimtmečiai, kaip Popiežius Pranciškus minėjo, tai yra ta akimirka, „proga stabtelti ir prisiminti“, kuomet turime iš praeities pasisemti stiprybės ir išminties. Išminties ir iš Lietuvos himno nuostabių žodžių: „Vienybė težydi“. Brangieji, sveikiname su Lenkijos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiu.

Šio koncerto organizatoriais buvo Lietuvos lenkų sąjungos Trakų rajono skyrius. Trakų kultūros rūmai.

Partneriai: Rūdiškių kultūros centras, Paluknio Liongino Komolovskio gimnazija, Rykantų universalus daugiafunkcis centras.

Grojo Rūdiškių kultūros centro kapela „Concord“, vad. Rimvydas Stanaitis ir dainavo jungtinis Trakų raj. choras

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pakeisti teksto dydį
Pakeisti spalvų kontrastą